Amerikāņu Stafordšīras Terjera standarts

Lietotāju novērtējums: / 7
SliktākaisLabākais 

Amerikāņu Stafordšīras Terjeram jārada par sevi iespaids kā par suni kuram piemīt ļoti liels spēks attiecībā pret saviem izmēriem; spēcīgas miesasbūves suns; muskuļots, bet ļoti kustīgs un graciozs, Ar lielu uzmanību uztverot visu, kas notiek viņam apkārt. Sunim jābūt spēcīgam, ne ar garām kājām un diezgan masīvam. Šķirne kurai piemīt neaprakstāma drosme un cēlums.

 


Galva. Vidēja garuma ; Plats galvaskauss, izteikta vaigu muskulatūra, Izteikta pāreja no deguna uz pieri ; ausis atrodās augstu uz galvas.

Ausis. Kupētas vai nekupētas. Nekupetām ausīm jābūt puspaceltām (ausu gliemežnīca atvilkta uz aizmuguri, tā, lai atsedz dzirdes kanālu) vai arī stāvošām ausīm. Resnas un nokarenas ausis ir defekts.

Acis  - Tumšas, ieapaļas un dziļas, izkārtotas plati. Āda ap acīm nedrīkst būt apsārtusi, izņemot gadījumus, ja suns ir gaišā krāsā.

Purns. Vidēja garuma, augšējā daļa ieapaļa, Strauji pāriet uz pieres daļu. Izteikts žoklis. Ļoti spēcīgs apakšžoklis, piešķir sakodienam lielu spēku. Lūpas cieši pieguļ, taisnas un nav nokarenas. Šķērveida sakodiens. Deguns melns.

Kakls. Masīvs, nedaudz izliekts, no kakla, virzienā uz galvaskausu paliek šaurāks. Nekādas liekās ādas. Kakla garums - vidējs.

Pleci. Spēcīgi un muskuļoti, lāpstiņas platas.

Mugura. Ļoti īsa, ar skaistu īsu izliekumu uz asti.

Ķermenis. Labi izliektas ribas, aizmugurējās ribas ir dziļas, visas atrodās tuvu viena otrai. Priekšējās ķepas plati novietotas, lai attīstītu krūšu kurvi. Krūšu kurvis plats un dziļš.

Aste. Salīdzinot ar pārējo ķermeni diezgan īsa un zema, virzienā uz astes galu paliek šaurāka; bez cilpas un nav pacelta virs muguras. Nekupējas.

Ķepas. Priekšējās ķepas taisnas, kauli apaļi, lieli, pēdas taisnas. Skatoties no priekšas nekādas pazīmes par izliektām ķepām. Muskuļotas pakaļējās ķepas, nav izliektas. Kompaktas un vidēja lieluma.

Gaita atsperīga, nesasteigta, bez šūpošanās.

Spalva. Īsa, cieši pieguļoša, rupja uz tausti, spīdīga.

Krāsas. Jebkuras; pieļaujami kā vienkrāsaini, tā arī daudzkrāsaini, baltā krāsa nepārsniedz 80% no ķermeņa

Izmēri. Augums proporcionāls svaram. augumā sasniedz 46-48 cm, kuces 43-46 cm.